logo42.jpg

Infrasauna

Infrasauna představuje novou generaci saun fungujících na zcela odlišném principu než běžné sauny. Ocení ji především ti, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využít možnosti klasické finské sauny.

Infrasauna je určena pro intenzivní potící, léčebné a rehabilitační kůry. Vede k velmi účinné detoxikaci organismu a léčbě našeho těla při teplotě mezi 30 - 60 ˚C.

Při návštěvě infrasauny doporučujeme mít s sebou 2 ručníky, jeden do infrasauny a jeden na otření po sprchování. Po každém návštěvníkovi je kabina dezinfikována.

Do infrasauny je nutné se předem objednat.

Účinky infrasauny:

zvyšuje rozpínavost tkáně, zlepšuje elasticitu a napětí kůže
snižuje ztuhlost končetin a mírní zánětlivé stavy kloubů a zad
snižuje svalové napětí, mírní bolesti
posiluje krevní oběh
povzbuzuje imunitní systém (zvyšuje obranyschopnost těla)
účinně vyplavuje toxické látky z těla (až 3x více než v klasické sauně)
účinná relaxace a regenerace organismu, odbourávání důsledků stresu
vhodný doplněk při redukci váhy (spálí se za 30 min až 600 cal.)
efektivně odstraňuje celulitidu (infrasauna urychluje programy proti celulitidě)
zlepšuje akné, ekzémy, poškození kůže
zlepšuje vzhled pleti (odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky, vrací elasticitu, lesk a hebkost kůže)
vhodná jako součást přípravy sportovců před i po zátěži

Cílem infrasaun i saun je prohřátí vašeho lidského organismu s cílem, aby se zlepšilo prokrvení jednotlivých partií těla a stimulovalo pocení, při kterém se spolu s kapkami potu z vaší tělesné schránky vyplavují toxické látky, těžké kovy, karcinogeny, nikotin a mnoho dalších škodlivin. Proto intenzivní prokrvení všech orgánů a pohybového aparátu zase zlepšuje látkovou výměnu v těle, v důsledku čehož dochází k důkladné očistě a obnově organismu, dále ustupuje únava, zvyšuje se fyzická a intelektuální výkonnost a také odolnost proti nemocem.

Klasickým příkladem efektu infravyzařování je slunce, od kterého to vlastně všichni známe: pokud jsme ve stínu, vnímáme reálnou teplotu vzduchu, ale jakmile se dostaneme na přímé slunce, díky infrazáření i ve stejně teplém vzduchu pocítíme rychlé zahřívání organismu. Ale pozor, nepleťme si infrapaprsky s UV zářením, které je ve větších dávkách pro lidský organismus škodlivé. Infrasauny se nahřívají na teplotu 40 až 60 stupňů Celsia, nicméně v porovnání například s finskou saunou, kde se optimální teploty pohybují v rozmezí 85 až 95 stupňů Celsia, pobyt v infrasauně zatěžuje lidský organismus mnohem méně. Proto je mohou používat i ti, kteří do klasických saun nebo lázní ze zdravotních důvodů nemohou. Je prokázáno, že uživatelé infrasauny se potí dvakrát až třikrát tolik víc než během obdobné procedury v sauně, což dovoluje dosáhnout lepšího účinku na zdravotní stav.

1


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one